پروژه های انجام شده توسط ایپتک

ماشین مخصوص فرز- دریل

رصدخانه فرهنگسرای خانواده شاهین شهر

توربین باد سیکلوئیدی

اسپیندل مینیاتوری خارج محور

تلسکوپ بازتابی نیوتنی

مقر کالیبراسیون GPS

مجموعه پیتوت و وین

سایر پروژه ها

دستگاه توزین مواد پودری

دستگاه توزین مواد پودری

دستگاه حکاکی صنایع دستی

دستگاه حکاکی صنایع دستی

قَلَم زنی عبارت است از تزیین و کندن نقوش بر روی اشیای فلزی به ویژه مس، طلا، نقره، برنج یا به عبارت دیگر ایجاد خطوط و نقوش بر روی اجسام فلزی به وسیله قلم و با ضربه ی چکش. ساختن اشیاء با فلز مس، برنج، نقره و… به روش سرد را «دواتگری» گویند. این هنر با سابقه چندین هزار ساله خود در دوران هخامنشیان رواج یافت و در دوره ساسانیان به اوج خود رسید.

سه سبک اصلی در قلمزنی ایران مطرح است که عبارتند از سبک شیراز، سبک تبریز و سبک اصفهان.  در سبک اصفهان برای حرکت قلم و انجام قلم زنی از ضربات چکش استفاده می­شود و به همین سبب قلم اصفهان نسبت به سایر سبک ها  عمیق تر می باشد. مهندسان ایپتک با آمیختن دانش و خلاقیت موفق به طراحی دستگاهی شدند که به وسیله آن و بدون استفاده از چکش و ضربات پر سر و صدای آن می­توان عمل قلم زنی بر روی فلزات ارزشمند صنایع دستی مختلف را انجام داد. دستگاه حکاکی صنایع دستی با داشتن ارگونومی مناسب دست هنرمندان خانم و آقا و در عین حال سبک، بدون سر و صدا و با کاربری آسان قابل به کارگیری در صنایع دستی است. این وسیله با حذف تنها ضربات چکش، اصالت کار هنری و صنایع دستی را حفظ کرده و تنها به هنرمندان این عرصه کمک می­کند تا با افزایش سرعت و دقت در کار خود بتوانند آثار اصیل، فاخر و ارزنده­ای خلق کنند. این نوآوری موقعیتی را برای هنرمندان به وجود آورده که بتوانند به عنوان خالقان آثار هنری، با حفظ اصالت هنر خویش، از تلفیق هنر و تکنولوژی بهره ببرند.

ریل تایم لپس

ریل تایم لپس

ریل تایم لپس در واقع نوعی مدول خطی با طراحی ویژه است که در صنایع سینمایی، مستند سازی و عکس برداری های تخصصی از آسمان شب و یا طبیعت کاربرد فراوان دارد.
این نوع ریل با توجه به قیدهای حرکتی و نوع برنامه نویسی سیستم کنترلی آن می تواند ادوات تصویربرداری نصب شده بر روی خود را با ریتم خاص و سرعت های مختلف بصورت خطی به حرکت در آورد.
خصوصیت بارز ریل های تایم لپس قابلیت حرکت واگن با سرعت های بسیار کم و با کمترین لرزش است.

علاوه بر نوع خطی ریل تایم لپس، مدل هایی دیگر نظیر تایم لپس چرخشی و نیز تایم لپس با ریل منحنی دار وجود دارد که تمامی انواع آن در طرح ها و توان های مختلف قابل اجرا می باشد.

گروه فنی و مهندسی ایپتک به عنوان یکی از اولین طراحان و سازندگان تخصصی ریل های تایم لپس در ایران، آماده دریافت سفارشات در این زمینه با ابعاد و مکانیزم های گوناگون از مشتریان محترم می باشد.

مدول خطی

مدول خطی

مدول های خطی نوعی از عملگرها هستند که به طور گسترده در سیستم های اتوماسیون و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این عملگرها حرکت دورانی حاصل از یک موتور الکتریکی را به حرکت خطی تبدیل می کنند. مدول های خطی عموما به صورت تک محوره، دو و سه محوره طراحی و عرضه می شوند و قطعات آنها با توجه به شرایط و میزان بارگذاری، دقت و سرعت حرکتی مورد نیاز و کورس کاری، انتخاب و یا طراحی می­شوند.

مکانیزم انتقال قدرت در این نوع عملگرها را می توان به سه دسته­ی کلی چرخدنده ای (رک و پینیون)، پیچی (بال اسکرو و لید اسکرو) و تسمه ای (تایمینگ و تسمه v) تقسیم بندی کرد.

مکانیزم حرکتی مدول ها نیز با توجه به شرایط کاری، به دو سیستم ریل­- واگن های لغزشی و غلتشی دسته بندی می­شوند. ریل- واگن های لغزشی اصولا در کاربری های خاص که حرکت پیوسته ی بدون ارتعاش مورد نظر است به شکل سفارشی طراحی و ساخته می شوند. ریل- واگن های غلتشی پرکاربردتر بوده و قطعات آنها به صورت استاندارد در مدل های گوناگون اعم از ریل مقطع گرد و ریل مقطع مربعی و تحت نام Linear Guide در بازار عرضه می گردند.

گروه فنی مهندسی ایپتک، در راستای بومی سازی سیستم های اتوماسیون صنعتی، مدول های خطی مورد نیاز مشتریان را در ابعاد و اندازه های گوناگون و با بالاترین کیفیت طراحی و تولید می کند.

دستگاه اتوماتیک برش لوله

دستگاه اتوماتیک برش لوله

همانطور که می دانیم تولید قطعات در خودروسازی از تیراژ بالایی برخوردار است و فاکتورهای زمان و کیفیت تولید در این حوزه بسیار حائز اهميت است؛ بوش سیلندر یکی از پر تیراژ قطعات در این صنعت است که از جنس چدن ساخته می شود. از سوی دیگر فلز چدن به دلیل دارا بودن مقدار کربن زیاد و نیز نوع دانه بندی آن مستلزم رعایت نحوه ی دقیق برشکاری و شرایط آن و انتخاب ابزار مناسب می باشد تا بتوان در کوتاه ترین زمان و با بیشترین راندمان عمل برش را بر روی لوله های چدنی اجرا نمود.

از اینرو متخصصان شرکت ایپتک پس از مطالعه و تحقیقات فراوان توانستند در سال ١٣٩3 نوعی ماشین خودکار برش لوله را طراحی کنند که جوابگوی تمامی نیازها و الزامات قطعه سازان در این زمینه باشد.

ماشین تمام اتوماتیک برش لوله به طور ویژه برای برشکاری لوله های جدار ضخیم چدنی طراحی شده است. این نوع از لوله ها از فرآیند ریخته گری گریز از مرکز چدن در قالب های مخصوص به دست می آیند و در صنایع خودروسازی به کار برده می شوند.

این ماشین توانایی اجرای چهار برش همزمان در کمتر از ١٢ ثانیه را بر روی لوله هایی با قطر خارجی 120 میلی متر دارد و تغذیه لوله خام و تخلیه لوله های برش خورده توسط مکانیزم های خودکار صورت می گیرد. همچنین این دستگاه مجهز به سیستم جداساز ذرات آهن از سیلیس بوده تا از این طریق با سهولت هرچه بیشتر بتوان ضایعات فلزی را بازیابی نمود.
جهت افزایش ایمنی دستگاه، عملیات برشکاری در محفظه بسته و مجهز به عایق صوتی و شیشه های ضد ضربه انجام می گیرد.

این ماشین با ایجاد تغییراتی قابلیت استفاده در صنایع مختلف جهت برشکاری انواع فلزات آهنی و غیر آهنی را دارد.

فوندانسیون رصدخانه

فوندانسیون رصدخانه

دستگاه دریافت و تحویل کارت

دستگاه دریافت و تحویل کارت

فیکسچر مخصوص مونتاژ

فیکسچر مخصوص مونتاژ

دستگاه های پوست کن مرغ

دستگاه های پوست کن مرغ

نوار نقاله

نوار نقاله

جک هیدرولیکی کامپکت

جک هیدرولیکی کامپکت
بستن منو

فرم استعلام قیمت گنبد