محصولات نجومی ایپتک

بالانسر تلسکوپ های Meade

اضافه کردن تجهیزات جانبی مانند دوربین های تصویر برداری، اتوگایدر و … به تلسکوپ موجب بر هم خوردن بالانس آن و در نتیجه تحت فشار قرار گرفتن موتور ها می شود. این فشار علاوه بر کاهش دقت تلسکوپ در ردیابی و موقعیت یابی اجرام سماوی موجب کاهش عمر موتور ها و آسیب رساندن به آنها می شود.

با توجه نیاز بسیار به این محصول و عدم در دسترس بودن تجهیزات جانبی تلسکوپ در ایران، گروه ایپتک اقدام به طراحی و ساخت بالانسر تلسکوپ های مید کرده است. این بالانسر به راحتی بر روی تلسکوپ های سری LX200 سوار شده و به صورت کشویی قابل تنظیم است.

این محصول برای سایر تلسکوپ ها بر اساس سفارش مشتری قابل طراحی و ساخت است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول و سفارش آن با ما تماس بگیرید.

مبدل های عکاسی

آداپتور های اتصال دوربین عکاسی به تلسکوپ نیاز هر عکاس آسمان شب است. این آداپتور ها بسته به مدل دوربین و تلسکوپ دارای استاندارد های متفاوتی هستند.

گروه ایپتک با توجه به نیاز بسیار منجمان و عکاسان به این ابزار اقدام به ساخت دو نمونه از مبدل های پر استفاده بر اساس سفارش مشتریان کرده است. این مبدل ها مخصوص اتصال تی رینگ به فکوسر تلسکوپ می باشند. مدل اول مخصوص اتصال تی رینگ به تلسکوپ های ویکسن و مدل دوم مخصوص تلسکوپ های با خروجی استاندارد 2 اینچ هستند (تلسکوپ های GSO، اسکای واچر و …).

اندازه این مبدل های 2 اینچ بوده و جنس آنها آلومینیوم آلیاژی با پوشش ضد سایش است که استفاده از آن آسیبی به تجهیزات شما وارد نمی کند. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول و سفارش آن با ما تماس بگیرید.

باتینو ماسک

باتینو ماسک (Bahtinov Mask) وسیله ای است که از آن برای فوکوس دقیق تلسکوپ ها استفاده می شود. این ابزار که در سال 2005 توسط عکاس روسی به نام پاول باتینو طراحی شد، صفحه ای با الگوی خاص است که جلو تلسکوپ نصب می شود و زمانی که تلسکوپ به سمت ستاره ای نشانه گیری شود، ستاره هدف دارای الگویی خاصی می شود. با استفاده از این الگو می توان تلسکوپ را با دقت بسیار بالا بر روی ستاره فوکوس کرد. این خاصیت باعث شده که باتینو ماسک یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها برای عکاسان آسمان شب در دنیا شود.

اندازه و الگو این وسیله متناسب با مشخصات تلسکوپ تغییر می کند و بهتر است که برای هر تلسکوپ از ماسک مخصوص آن استفاده کرد. گروه ایپتک آماده است تا با دریافت مشخصات تلسکوپ شما، باتینو ماسک مخصوص آن را برای شما بسازد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول و سفارش آن با ما تماس بگیرید.