طـــراحی، خـــلاقیت، نـــوآوری

گروه فنی مهندسی ایپتک
طراح و سازنده ماشین آلات صنعتی، رصدخانه های مدرن و تجهیزات نجومی

محصولات صنعتی

ایپتک با توجه به تجربه و تخصص خود و نیازهای ضروری کشور، برخی تکنولوژی ها و محصولات کاربردی صنعتی در زمینه های مختلف را به شکل کاملا دانش بنیان بومی سازی کرده و آماده ی پذیرش سفارشات در این حیطه می باشد.

توربین بادی سیکلوئیدی

اسپیندل های خاص صنعتی

سیستم های تایم لپس

سیستم های اتوماسیون صنعتی

خدمات الکترونیک و برنامه نویسی

طراحی و تحلیل مهندسی

سفارش ساخت و مهندسی معکوس

فعالیت های صنعتی

طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز صنایع مختلف با درنظر گرفتن استاندارد های بین المللی، امکان بومی سازی تکنولوژی های مورد نیاز صنایع و رفع وابستگی به محصولات خارجی و همچنین توسعه و بهینه سازی تجهیزات موجود بر اساس تحلیل و محاسبات فنی مهندسی از مهم ترین حیطه های فعالیت ایپتک می باشد.

رصدخانه ها

گروه فنی مهندسی ایده پردازان پویا متخصص طراحی و ساخت انواع رصدخانه های مدرن در کشور می باشد. گنبدهای ایپتک قابلیت بکارگیری برای کاربردهای نجومی و هواشناسی دارند. امکانات این گنبدها شامل کنترل نرم افزاری و همگام با حرکت تلسکوپ، امکان مانیتورینگ تصاویر به صورت آنلاین، نور پردازی هوشمند بوده و با طراحی های شکیل و مدرن در ابعاد و اندازه های مختلف متناسب با نیاز مشتری قابل ارائه می باشند. در کنار ساخت رصدخانه، انواع تکنولوژی ها و تجهیزات به کار رفته در مدرن ترین رصدخانه های دنیا نیز توسط این گروه به صورت کاملا بومی اجرا می شود.

دیگر محصولات

آموزش و مشاوره

تجهیزات و خدمات نجومی

در کنار فعالیت های صنعتی، گروه ایپتک به طراحی و ساخت تجهیزات و ابزارآلات نجومی مانند تلسکوپ و لوازم جانبی آن به روش کاملا صنعتی پرداخته است. همچنین تعمیر، تنظیم و شست و شوی ادوات اپتیکی، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و مشاوره در زمینه ساخت تجهیزات نجومی نیز از دیگر خدمات ارائه شده توسط این گروه است.