گنبد های استوانه ای دریچه آسمان

Sky Gate Series

گنبد های استوانه ای بهینه ترین نوع طراحی برای نسبت گشودگی شاتر به قطر گنبد را دارند و این باعث شده که پیشنهاد اول ما برای انتخاب نوع گنبد باشند. گنبد های استوانه ای ایپتک دارای سه سایز با قطر داخلی 4.2، 6.2 و 8.2 متر می باشند. نوع شاتر این نوع گنبد از نوع عرضی متقارن با گشودگی 1.5، 2.1 و 2.7 متر (متناسب با سایز گنبد) است که حدود 35 درصد در مقایسه با گنبد کروی هم اندازه خود عریض تر است. گشودگی زاویه ای شاتر از 0 تا 111 درجه می باشد که امکان رصد افق و سرسو را به تلسکوپ می دهد. سیستم انتقال قدرت گنبد از نوع چرخدنده ای است که در کنار سروو موتور قدرتمند، امکان چرخش گنبد با دقت بسیار بالا (0.01 درجه) و با سرعت های بسیار کم برای حرکت همزمان با تلسکوپ را ایجاد می کند. سیستم انتقال قدرت شاتر از نوع پیچ قدرت است که با یک موتور قدرتمند امکان باز و بسته شدن کامل شاتر را کمتر از یک دقیقه فراهم می کند.

گنبد های ایپتک بر خلاف نمونه های آماتوری و یا نیمه حرفه ای وارداتی، متناسب با شرایط محیطی شما طراحی و بهینه سازی می شوند و تست هایی مانند تحمل شدت باد و لرزش در نرم افزار شبیه سازی می شوند. این امر موجب می شود در زمان کار رصدخانه، حداقل لرزش ها به تلسکوپ منتقل شده و همچنین در شرایط بحرانی مانند وزش باد های بسیار شدید، آسیبی به رصدخانه و تجهیزات آن وارد نشود.

گنبد های استوانه ای ما بطور کامل توسط نرم افزار، کنترل و هدایت می شوند. تمام تجهیزات اصلی و جانبی گنبد و حتی تلسکوپ و ابزار های آن توسط یک کنترل پنل مرکزی با هم در ارتباط هستند. با اتصال این کنترل پنل به نرم افزار اختصاصی ایپتک، گنبد شما به یک گنبد تمام اتوماتیک و رباتیک با قابلیت هایی نظیر همگام سازی حرکت گنبد و تلسکوپ، برنامه ریزی و زمان بندی ابزار ها در طول فرآیند رصد و حتی کنترل و ارسال تصاویر از طریق اینترنت مجهز می شود.

ویژگی ها

سیستم کنترل نرم افزاری تمام اتوماتیک

نرم افزار مخصوص مانیتورینگ رصدخانه

سیستم انتقال قدرت چرخدنده ای

سیستم مونوریل خود تنظیم

امکان چرخش گنبد بدون محدودیت زاویه ای

پوشش ضد بازتاب داخلی

عایق حرارتی در بدنه و شاتر

نورپردازی هوشمند چند منظوره

تصاویر