خدمات نجومی ایپتک

تنظیف ادوات اپتیکی

ادوات اپتیکی که در زمینه نجوم استفاده می شوند معمولا در محیط های باز و غیر ایزوله استفاده می شوند و این باعث کثیف شدن و کاهش کارایی این ابزار ها می شود. به همین دلیل این ابزار ها نیاز به نظافت و شت و شوی دوره ای (دوره های چند ماهه و یا سالیانه بسته به کارکرد ابزار) دارند. از طرفی این ادوات بسیار حساس و گاها پیچیده هستند و نظافت آنها نیاز به تخصص و تجربه دارد.

گروه ایپتک سالهاست که با کسب دانش و تجربه در این زمینه اقدام به تنظیف ادوات اپتیکی نجومی در هر سطحی برای اشخاص، مراکز نجومی و دانشگاه ها کرده است. روش ها، ابزار ها و مواد مورد استفاده توسط ما هیچ گونه آسیبی به کوتینگ المان های اپتیکی وارد نمی کند. این روش ها بارها بر روی انواع ابزار ها شامل آینه تلسکوپ، تیغه تصحیح، عدسی دوربین دوچشمی، چشمی تلسکوپ و … تست شده است. 

لطفا جهت درخواست تنظیف ابزار های اپتیکی و یا کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق تلفن و یا ایمیل با ما تماس بگیرید.

تعمیر ادوات اپتیکی

افراد و مراکزی که دارای ادوات اپتیکی نجومی هستند، با توجه به حساسیت بالا و بعضا عدم استفاده و نگه داری صحیح از این وسایل، نیاز به تعمیر و تنظیم ابزار های خود دارند. با توجه به عدم دسترسی به نمایندگی های تعمیر این ادوات در داخل کشور، برآن شدیم تا با استفاده از تخصص های موجود در ایپتک و کسب دانش و تجربه در زمینه تعمیر ادوات اپتیکی، قدمی دیگر برای کمک به جامعه نجومی کشور برداریم.

مجموعه خدماتی که در این زمینه توسط گروه ایپتک ارایه می شود شامل موارد زیر است:

  • هم خطی و تنظیم المان های اپتیکی تلسکوپ ها
  • تعمیر مکانیکی مقر تلسکوپ
  • تعمیر الکترونیکی مقر های گوتو
  • هم خطی و تعمیر دوربین های دوچشمی

لطفا درصورت نیاز به تعمیر ابزار خود و یا کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق تلفن و یا ایمیل با ما تماس بگیرید.