پروژه ها

برخی از پروژه‌های انجام شده توسط گروه فنی مهندسی ایپتک

گنبد رصدخانه فرهنگسرای خانواده

رصدخانه فرهنگسرای خانواده شاهین شهر

رصدخانه ی فرهنگسرای خانواده شاهین شهر به عنوان اولین رصدخانه در سطح شاهین شهر و پیشرفته ترین گنبد رصدخانه آماتوری کشور شناخته می‌شود. این رصدخانه به پیمانکاری گروه مهندسی ایپتک طراحی و ساخته شد. گنبد این رصدخانه از نوع استوانه‌ای با قطر ۵.۲ متر بوده و شاتر آن کشویی عرضی متقارن و دارای عرض ۱.۸ متر می باشد.
مدول دو محور دستگاه OCT1000

بروزرسانی دستگاه OCT1000

بروزرسانی و ارتقاع دستگاه اسکنر چشم 3D-OCT1000 که توسط شرکت ایپتک به طور کامل طراحی و پیاده سازی گردید. دستگاه دارای قابلیت حرکت و جابجایی در 3 محور مجزا و کنترل از طریق کامپیوتر می‌­باشد. در طراحی مدول­‌های رباتیک، محورها می‌­بایست کاملا مقید و بدون لقی در نظر گرفته شوند تا از ایجاد خطا در پارامترهای حرکتی دستگاه جلوگیری شود.

دستگاه برش نوار چسب برق

دستگاه برش نوار چسب برق یک مدول دو محور با دقت بالا برای برش رول های چسب برق است. این دستگاه در شرکت ایده پردازان پویا تک ماهان طراحی و ساخته شده. قابلیت کنترل اتوماتیک این دستگاه، نرخ تولید در کارگاه‌های چسب برق را بشدت افزایش می‌دهد و نیاز به نیروی کار را رفع می‌کند.
دستگاه حکاکی صنایع دستی

دستگاه حکاکی صنایع دستی

این دستگاه بدون استفاده از چکش و ضربات پر سر و صدا می‌­تواند عمل قلم زنی بر روی فلزات ارزشمند صنایع دستی مختلف را انجام داد. دستگاه حکاکی صنایع دستی با داشتن ارگونومی مناسب دست هنرمندان خانم و آقا و در عین حال سبک، بدون سر و صدا و با کاربری آسان قابل به کارگیری در صنایع دستی است.
پیتوت

مجموعه پیتوت و وین

لوله پیتوت مشهورترین روش اندازه گیری سرعت و فشار است و دقت آن به خصوص در محاسبه فشار کل و سرعت مستقیم بالاست. برای محاسبه زوایای حرکت نیز از پره های گردان می توان استفاده کرد. ایپتک برای حصول ویژگی های ذکر شده به طور همزمان، از ترکیب لوله پیتوت با پره های گردان بهره برده است.
دستگاه برش لوله

دستگاه اتوماتیک برش لوله

ماشین تمام اتوماتیک برش لوله به طور ویژه برای برشکاری لوله های جدار ضخیم چدنی طراحی شده است. این نوع از لوله ها از فرآیند ریخته گری گریز از مرکز چدن در قالب های مخصوص به دست می آیند و در صنایع خودروسازی به کار برده می شوند.
پروژه بیشتری برای نمایش وجور ندارد